گواهینامه امنیتی SSL چیست؟

خرید ssl , اس اس اس ارزان , گواهینامه امنیتی ssl , خرید اس اس ال , خرید ssl ارزان , خرید گواهینامه امنیتی اس اس ال

گواهینامه SSL چیست؟

Secure Socket Layer یا همان SSL، یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تأمین ارتباطی امن بین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است. این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که مابین وب سرور و مرورگر اینترنت (کاربر) انتقال می‌یابد، محافظت می‌کند تا این داده‌ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند.

SSL یک استاندارد فنی است و توسط میلیون‌ها وب‌سایت در سراسر جهان برای برقراری امنیت انتقال اطلاعات استفاده می‌شود. برای این‌که یک وب‌سایت بتواند ارتباطی امن داشته باشد نیاز به یک گواهینامه SSL دارد.

تفاوت انواع گواهینامه SSL

گواهینامه SSL دارای انواع مختلفی است، که هر نوع آن تامین کننده نیاز خاصی می‌باشد و از اعتبار و قیمت و بیمه متفاوتی برخوردار است و علاوه بر تامین امنیت می‌تواند اعتبار یک سازمان را نمایش دهد. به منظور انتخاب بهترین نوع گواهینامه SSL و صرف مناسب‌ترین هزینه به منظور برآورده نمودن نیاز و کارایی مطلوب، لازم است ابتدا شناختی از انواغ گواهینامه داشته باشیم …

انواع گواهینامه‌های SSL به شرح ذیل می‌باشند:

Domain Validation
Organization Validation
Extended Validation

Domain Validation - DV

در این نوع از گواهینامه SSL صادر کننده‌ی گواهینامه بر اساس نام دامنه اعتبارسنجی را انجام می‌دهد و به بررسی صحت یا اعتبار سازمان یا صاحب دامنه نمی‌پردازد و زمان بسیار کوتاهی از درخواست تا صدور آن را دارد به نحوی که برخی صادرکنندگان به صورت آنلاین و در لحظه آن را صادر می‌کنند، این گواهی بیشتر برای صاحبان وب‌سایت که اشخاص عادی یا به اصطلاح شخص حقیقی هستند مناسب است که هدف از تهیه گواهی SSL برای آنها صرفاً تغییر http به httpS بوده است.

به طور معمول، درخواست اعتبار سنجی یا تاییدیه از طریق ارسال ایمیل به آدرس ایمیلی که در بخش نمایش اطلاعات دامنه یا Whois دامنه قرار داده شده است، انجام می‌شود و پس از تایید گواهینامه SSL برای دامنه مورد نظر قابلیت SSL/TLS بر روی آن وب‌سایت فعال خواهد شد. از لحاظ فنی این نوع گواهینامه مشکل امنیتی نخواهد داشت و تنها از جنبه اعتبار اهمیت دارد زیرا هیچ نامی از صاحب گواهی SSL یا سازمان مربوطه نمایش داده نمی‌شود. این نوع گواهینامه در حال حاضر توسط Server SSL برای دامنه‌های ir نیز صادر می‌گردد.

Organization Validation - OV

این نوع گواهینامه SSL علاوه بر تامین امنیت درصدد تایید اعتبار یک کسب و کار و تجارت اینترنتی است و سطح اعتبار بسیار بالاتری نسبت به گواهینامه SSL DV را دارا می‌باشد و بازدیدکنندگان وب‌سایت مربوطه با اطمینان از این وب‌سایتها سرویس می‌گیرند. معمولاً شرکت‌ها، سازمان‌ها از طریق فعال‌سازی قابلیت SSL/TLS بر روی وب‌سایت و امضاء کد یا Code Signing همانند سایر گواهینامه‌ها، از این نوع از اعتبارسنجی استفاده می‌کنند. خرید گواهینامه OV SSL نیاز به تایید کامل هویت درخواست کننده دارد و تنها برای شرکت‌ها، سازمانه‌ای دولتی، بانک‌ها، وزارتخانه‌ها و به طور کل اشخاص حقوقی صادر می‌گردد. درخواست‌کننده باید مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه را به همراه فرم‌های درخواست و معرفی یک شخص مسئول همراه مدارک در مرحله اول به صورت اینترنتی ارسال نموده و پس از قبول درخواست از سمت صادرکننده نسخه ترجمه شده تمام مدارک ممهور به مهر برجسته را از طریق پست بین‌المللی مثل DHL به صادر کننده ارسال نماید. در صورت تهیه و فعال نمودن این نوع از گواهینامه، اطلاعات تایید شده هویت آن سازمان در بخش SSL نشان داده می‌شود که خاص آن سازمان، شرکت و یا نهاد می‌باشد. تهیه این نوع گواهی برای سازمان‌های ایرانی در حال حاضر توسط شرکت Certum با زمان حدود ۱۴ روز کاری امکان‌پذیر است اما لازم به ذکر است در برخی شرایط نیاز به تایید تلفنی می‌باشد.

Extended Validation - EV

گواهينامه EV، معتبرترین و پیچیده‌ترین نوع گواهینامه مي‌باشد. اين گواهينامه‌ها جهت وب‌سايت‌هایی که از تراکنش‌های مالی بسیار بالایی برخوردار و نیازمند امنيت بالایی مي‌باشند، توصيه ميشود. در اين گواهينامه‌ها نوار آدرس بار و یا بخشی از آن به رنگ سبز نشان داده مي‌شود که نشان از اعتبار بالای آن سازمان و یا شرکت است و بیانگر اين مطلب است که شرکت و یا سازمان مذکور به صورت قانونی تصديق شده است و نام آن در نوار آدرس نمایش داده مي‌شود که اطمينان خاصی را جهت مشتريان فراهم می‌آورد.
کاملاً معتبر در سطح بین المللی
سبز شدن رنگ آدرس بار
ارائه دهنده بالاترین سطح اعتماد و اعتبار
افزایش اعتماد بازدید کننده
پشتیبانی توسط تمامی مرورگرهای معتبر
گواهینامه SSL به صورت استاندارد صنعتی ۲۰۴۸ بیتی
قابل استفاده جهت شرکت‌ها، بانک‌ها، سازمان‌ها و ادارات بزرگ
بازگرداندن مبلغ در صورت عدم دریافت گواهینامه
پشتیبانی کامل از طریق تلفن، ایمیل و وب

این نوع از گواهینامه‌ها تنها جهت اشخاص حقوقی صادر می‌گردند.

مدارک لازم جهت صدور گواهينامه‌های EV

مدارک لازم جهت شرکتهای خصوصی

ترجمه رسمی آگهی تاسیس شرکت و کپی برابر با اصل نسخه فارسی آن
ترجمه رسمی اساسنامه شرکت و کپی برابر با اصل نسخه فارسی آن
ترجمه رسمی آگهی آخرین تغییرات روزنامه رسمی شرکت و کپی برابر با اصل نسخه فارسی آن
تهيه گواهينامه از شرکتی که دامنه شما را ثبت کرده است بدين شرح که شما مالک و تنها استفاده کننده از دامنه هستید.
کپی صفحه اول پاسپورت مدیر عامل
کپی قبض تلفن به نام شرکت
کپی برگ ثبت نام کد اقتصادی

مدارک لازم جهت شرکتها و ادارات دولتی

ترجمه رسمی آگهی تاسیس، اساسنامه و یا هر مدرک ثبتی دیگر و کپی برابر با اصل نسخه فارسی آن
ترجمه رسمی آگهی آخرین تغییرات انجام گرفته و کپی برابر با اصل نسخه فارسی آن
تهيه گواهينامه از شرکتی که دامين شما را ثبت کرده است بدين شرح که اداره مذکور مالک و تنها استفاده کننده از دامين می‌باشید.
کپی صفحه اول پاسپورت مدیر عامل
کپی قبض تلفن به نام شرکت
کپی برگ ثبت نام کد اقتصادی

مزایای گواهینامه SSL استفاده از گواهینامه SSL تنها به سئو سایت محدود نمی شود ، بلکه گواهینامه SSL برای سایت شما امنیت فراهم می کند و به مشتری ها و بازدیدکننده های سایتتان اطمینان خاطر خواهد داد.

امروزه یکی از پارامترهای مهم برای جلب اعتماد مشتریان، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک می‌باشد. جهت دریافت نماد اعتماد دو ستاره از وزارت صنعت و معدن، نیاز به تهیه SSL برای وبسایت یا فروشگاه خود دارید.

مشتریان

4085

تعداد مشتریان عضو پرتال کاربران

گواهینامه

4660

تعداد گواهینامه های فعال شده برای مشتریان